Kamerové systémy

Co dnes kamerové systémy nabízí?

Kamerové systémy slouží pro on-line sledování a záznam záběrů instalovaných kamer. V současné době tyto systémy umí rozpoznat, zda se v záběru kamery pohybuje člověk, nebo automobil, identifikovat SPZ či konkrétního člověka. Mnohdy ale postačí prostý záznam pohybu osob, vozidel či technologických dějů. Od analogových systémů jsme přes technologie AHD, TURBO HD apod. přešli k IP kamerám.

Co nabízíme

Navrhujme kamerové systémy nejčastěji s rozlišením kamer 8 Mpx s kamerami DEN/NOC, kdy se na noc kamera přepíná do černobílého režimu. V portfoliu máme i kamery s bílým přísvitem a barevným snímáním i v noci. Termokamery mohou měřit teplotu osob, ale i detekovat oheň ve svém záběru.

V objektech, kde je instalován zabezpečovací systém, můžete vzdáleně z mobilu, tabletu nebo PC pomocí vzdáleného přístupu ke kamerám vyhodnotit, zda se jedná o falešný poplach, nebo zda se někdo chystá vystěhovat celou firmu…

Napište nám
ilustrační obrázek kamery

Legislativa

V případě pořizování záznamu je třeba přihlédnout k povinnostem správce kamerového systému, které upravuje GDPR (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů). K provozování kamerových systémů se vyjadřuje Úřad pro ochranu osobních údajů např. zde. Zde pak záleží na tom, zda se skutečně jedná o zpracování osobních údajů ve smyslu zákona. Správce systému je povinen řídit se pravidly, určenými GDPR, informovat osoby, kterých se kamerový systém a zpracování jejich osobních údajů tímto systémem týká, umožnit příslušným orgánům kontrolu atd. S touto problematikou jsme připraveni vám pomoci.

Dodavatelé:

logo Kelkom logo Kelkom logo Kelkom logo Kelkom